خانه هوشمند چیست؟

امروزه خانه های هوشمند تیتر اول اخبار تکنولوژی هستند. بیشتر کمپانی های در حال فعالیت در زمینه تکنولوژی و مرتبط یا اقدام به راه اندازی قسمتی برای تحقیق و توسعه شده اند و یا یکی از استارتاپ های هوشمند را خریده اند.

تفاوت خانه های هوشمند در آینده قطعا در نوع امکاناتی است که ارائه می دهند. خانه های هوشمند امروزی قابلیت هایی دارند که پیش بینی می شود خانه های هوشمند در آینده علاوه بر آنها قابلیت های فراوان دیگری نیز داشته باشند و همه چیز را به هم وصل کنند.

خانه های هوشمندی که امروزه در اختیار افراد قرار داشت شامل امکانات زیر می باشد :

1.سیستم حفاظتی ، امنیتی هوشمند

2.یکپارچه سازی دستگاه های هوشمند منازل

3.نقش بیشتر هوش مصنوعی

4.سیستم روشنایی هوشمند

5.سیستم گرمایش و سرمایش هوشمند

6.کنترل همه سیستم ها از راه دور

7. کنترل بر روی پرده ها ، در و پنجره

8.گجت های هوشمند آشپزخانه

9.استفاده از سنسورهای هوشمند

مطمئنا در آینده شاهد موارد بیشتری از امکانات خانه های هوشمند خواهیم بود به طوری که پیش بینی می شود در آینده ربات ها کارها را دست بگیرند.

دستیار صوتی در خانه هوشمند آینده :

از موارد جذابی که در خانه های هوشمند امکان اتفاق افتادن دارد سازگاری آن با دستیار صوتی می باشد. در حال حاضر تعداد محدودی از کمپانی ها هستند که می توانند این دستگاه فرمان کنترل صوتی را تولید کنند. البته تعداد دستگاه هایی که می توان از طریق این دستیار صوتی کنترل کرد نیز قابل توجه می باشد.

سیستم کنترل یکپارچه :

از دیگر قابلیت های خانه های هوشمند در آینده می توان به سیستم یکپارچه سازی اشاره کرد. در صورتی که امروزه بخش های مختلف در خانه هوشمند مانند امنیت ، روشنایی و … به صورت مجزا و به وسیله اپلیکیشن ها کنترل می شوند. در صورتی که انتظار می رود در نسل آینده این تجهیزات به صورت یکپارچه کار کنند.

این نکته را نیز بدانید که منظور از یکپارچه سازی این نیست که تمامی آنها از یک کمپانی تولید شوند بلکه منظور این است که به کمک آن بتوان همه تجهیزات را به هم متصل کرد.